پرداخت سالیانه %20 تخفیف!

فروش ویژه
پشتیبانی از
وردپرس
Hubspot
جوملا
دروپال
Wix
شاپفای
مجنتو
Typeo3

ریستور و بازگردانی بکاپ در سی پنل

ریستور و بازگردانی بکاپ در سی پنل

با شما هستیم با ریستور و بازگردانی بکاپ در سی پنل در خدمت شما خواهیم بود تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید. و یا با  محیط آن آشنا گردید به مطالعه این مطللب بپردازید.

شرکت نگارنوین با همت بهترین کارشناس های قوی به شما کاربران و مشتریهای عزیز خدمت رسانی میکند تا هرچه آسان تر و بهتر به درخواست های خود برسید.

نحوه بازگردانی بکاپ در سی پنل

خوشبختانه پنل های مدیریتی هاست های مختلف این قابلیت را به کاربران خود ارائه می دهند که بتوانند به صورت منظم و در بازه های زمانی مورد نظر خود از اطلاعات سایت بکاپ گرفته و در زمان بروز هر گونه مشکلی با بازگردانی بکاپ تهیه شده وب سایت خود را حفظ کنند. پنل مدیریتی سی پنل این امکان را به کاربران خود ارائه داده تا بتوانند در خصوص بازگردانی اطلاعات اصلی سایت اقدام نمایند. این اطلاعات می تواند به شکل و حالت های مختلفی بکاپ گیری شده و در نهایت نیز برگرداننده شوند. برای بازگردانی بکاپ در سی پنل  با چهار حالت زیر رو به رو هستید:

 • بازگردانی اطلاعات اصلی سایت در سی پنل
 • بازگردانی دیتابیس سی پنل
 • بازگردانی پیکربندی ایمیل فورآوردر
 • بازگردانی پیکربندی فیلترهای ایمیل

اگر تا این لحظه از اطلاعات سایت و دیتابیس خود هیچ نسخه بکاپی تهیه نکرده اید توصیه می کنیم سریعا در خصوص بکاپ گیری از اخرین تغییرات سایت خود اقدام نمایید چرا که در موارد بحرانی ریستور بکاپ تنها راه پیشگیری از دست رفتن اطلاعات است.

آموزش برگرداندن اطلاعات هاست سی پنل

کاموا

برای ریستور کردن بکاپ تهیه شده از اطلاعات وب سایت خود در سی پنل باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. در اولین گام باید به کمک آموزش ورود به هاست سی پنل و با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور خود وارد پنل مدیریتی هاست شوید.
 2. سپس در صفحه اصلی سی پنل، از بخش «Files» زیر منو «Backup Wizard» را انتخاب نمایید.
 3. در صفحه ای بدی امکان بکاپ گیری یا ریستور بکاپ برای شما فراهم شده است. به منظور بازگردانی بکاپ تهیه شده باید روی دکمه «Restore» کلیک کنید.
 4. در این مرحله باید تصمیم بگیرید که قصد دارید اطلاعات مربوط به کدام بخش را ریستور کنید.
  در نظر داشته باشید که در بخش تهیه Backup که پیشتر به آموزش آن پرداختیم نیز گزینه های مشابه وجود داشته و شما می توانید بکاپ بخش مورد نظر را تهیه و سپس در صورت نیاز از طریق بخش ریستور آپلود نمایید. این بخش شامل موارد زیر می شود:

  • Home directory:

  • در این بخش می توانید اقدام به بازگردانی بکاپ گرفته شده از فایل های دایرکتوری home نمایید. در نظر داشته باشید که این نوع از بکاپ گیری تنها مربوط به این بخش خاص می شود و اطلاعات مربوط به MySQL یا برگه و نوشته و تنظیمات بخش های دیگر وب سایت شما برگرداننده نمی شود.

  ریستور و بازگردانی بکاپ در سی پنل

  • MySQL® databases:

  • با استفاده از این بخش می توانید تمامی اطلاعات بکاپ گرفته شده از یک دیبابیس مشخص را ریستور نمایید. این نوع از backup برای ذخیره اطلاعات پایگاه داده بسیار ارزشمند خواهد بود. اما در این بخش نیز باید این موضوع را در نظر داشته باشید که تنها اطلاعات مربوط ب بخش مشخص دیتابیس بکاپ گیری شده و با استفاده از این قسمت بازگردانی می شود.

  ریستور و بازگردانی بکاپ در سی پنل

  • Email forwarder configurations:

  • اگر این قسمت را انتخاب کنید، می توانید بکاپ گرفته شده از تمامی اطلاعات و پیکربندی کلی بخش انتقال یک آدرس ایمیل به آدرس ایمیل دیگر در هاست سی پنل را به راحتی ریستور نمایید. بدین ترتیب می توانید اطمینان داشته باشید که حتی در صورت بروز هرگونه مشکلی به هیچ عنوان اطلاعات مربوط به بخش ایمیل وب سایت خود را از دست نخواهید داد.

   

  • Email filter configurations:

  • با استفاده از این بخش می توانید تمامی تنظیمات و فیلترهایی که برای ایمیل های خود در سی پنل اعمال کرده اید و از آن یک نسخه پشتیبان تهیه کرده اید را بازگردانید. این بخش نیز همانند سایر روش های ریستور اطلاعات مربوط به یک قسمت منحصر به فرد یعنی همان تنظیمات Email filter است.

  ریستور و بازگردانی بکاپ در سی پنل

 5. در این مرحله باید با کلیک روی «Choose file» فایل بکاپ تهیه شده را انتخاب کرده و سپس روی «Upload» کلیک کنید. بدین ترتیب فایل بکاپ آپلود شده و تنظیمات آن روی هاست شما اعمال می شود.

 

تبریک می گوییم مقاله ریستور و بازگردانی بکاپ در سی پنل پایان رسید با مقالات بعدی ما را همراهی کنید.

شعار همیشگی: حفظ مشتریان فعلی ، دعوت از مشتریان قبلی ، جذب مشتریان آتی

ریستور و بازگردانی بکاپ در سی پنل

نگارنوین

اولین و بزرگترین مرکز ارائه دهنده سرورهای مجازی ، اختصاصی ، دامنه ، هاست و طراحی سایت و گرافیک در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *