پرداخت سالیانه %20 تخفیف!

فروش ویژه
پشتیبانی از
وردپرس
Hubspot
جوملا
دروپال
Wix
شاپفای
مجنتو
Typeo3

آموزش بک آپ از سرور

آموزش بک آپ از سرور

با این مقاله با شما هستیم آموزش بک آپ از سرور در خدمت شما خواهیم بود تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید. و یا با مراحل نصب و محیط آن آشنا گردید به مطالعه این مطلب بپردازید.

مطلب

بک اپ گرفتن از  ویندوز سرور روش های زیادی هست و شماها می تواند با فعال کردن Windows Server Backup به روش های زیادی از ویندوز سرور بک آپ گیری کند که مواردی مثل  پک آپ گیری خودکار ، بک آپ گیری به صورت روزانه ، هفتگی یا ماهانه ، بک آپ گیری به صورت دستی یا بک آپ گیری یکباره را شامل می شود

 

چگونه از سرور ویندوزی بک آپ بگیریم

حال برای شروع از طریق کادر جست و جو ویندوز سرور Server Manager را سرچ کرده و وارد داشبود آن شوید سپس از طریق گزینه Tools در گوشه راست بالا این پنجره رفته و بر روی گزینه Windows Server Backup کلیک کنید.

 

آموزش بک آپ از سرور

 

در پنجره Windows Server Backup از ستون سمت راست که مربوط به Actions می باشد گزینه Backup Once را انتخاب کنید.

 

آموزش بک آپ از سرور

 

در مرحله Backup Options گزینه Different Options را انتخاب و بر روی گزینه Next کلیک کنید.

 

آموزش بک آپ از سرور

 

در مرحله Select Backup Configuration شما باید مشخص کنید که قصد دارید بک آپ گیری به چه صورت انجام شود. گزینه Full Server برای بک آپ گیری از تمام اطلاعات سرور ، نرم افزار ها و … می باشد که گزینه پیشنهادی است و گزینه Custom نیز برای بک آپ گیری از درایو ها ، فایل ها یا سایر قسمت هایی است که شما به صورت دستی آنها را انتخاب می کنید. با انتخاب حالت بک آپ گیری بر روی گزینه Next کلیک کنید.

 

آموزش بک آپ از سرور

 

در صورتی که گزینه Custom را انتخاب کرده باشید به مرحله Select Backup Item  می روید که باید با استفاده از گزینه Add Items قسمت هایی از سرور که برای بک آپ گیری مدنظر دارید را انتخاب کرده و در نهایت بر روی گزینه Next کلیک کنید.

 

آموزش بک آپ از سرور

 

در مرحله Specify Destination Type شما باید محل ذخیره شدن فایل بک آپ را تعیین کنید که برای ذخیره سازی در فضای سرور گزینه Local Drives را انتخاب کنید اما اگر می خواهید فایل بک آپ بر روی فضایی خارج از محیط سرور ذخیره سازی شود باید گزینه Remote Shared Folder را انتخاب کنید.

 

آموزش بک آپ از سرور

توجه

توجه داشته باشید انتخاب این گزینه منوط به این است که شما یک سرور یا فضای بک آپ گیری خارج از سرور خود داشته باشید و آن را با استفاده از ریموت و به اشتراک گذاری یک فولدر مخصوص این کار در دسترس قرار داده باشید.

 

اگر در این مرحله گزینه Local Drives را انتخاب و بر روی گزینه Next کلیک کنید به مرحله Select Backup Destination منتقل می شوید که باید درایو مورد نظر خود برای ذخیره شدن فایل بک آپ در آن را انتخاب کرده و بر روی گزینه Next کلیک کنید.

 

آموزش بک آپ از سرور

 

اما اگر در مرحله Specify Destination Type گزینه Remote Shared Folder را انتخاب کنید به مرحله Specify Remote Folder منتقل می شوید که در کادر Location باید اطلاعات سرور و مسیر فولدر محل ذخیره سازی بک آپ را وارد کنید و قسمت Access Control را نیز بر روی Inherit قرار دهید و بر روی Next کلیک کنید. در صورتی که با پیام اخطاری مواجه شدید بر روی OK کلیک کنید.

سه سوت

 

آموزش بک آپ از سرور

 

در آخر Specify Advanced Option باید یک نوع آپی که می خواهید بسازیم را انتخاب نمایم.

گزینه VSS Copy Backup : در صورتی که در کنار Backup Wizard ویندوز سرور از نرم افزار های شخص ثالت نیز برای بک آپ گیری استفاده می کنید باید این گزینه را انتخاب کنید.

در مرحله Confirmation نمایی از اطلاعات کلی که برای بک آپ گیری تنظیم کرده اید نمایش داده می شود که با کلیک بر روی گزینه Backup فرایند بک آپ گیری از سرور ویندوز آغاز می شود.

در مرجله Backup Progress وضعیت پیشرفت بک آپ گیری برای شما نمایش داده می شود و پس از ۱۰۰% شدن آن بک آپ شما از سرور مجازی ویندوز آماده است.

 

آموزش بک آپ از سرور

 

 

تبریک می گوییم مقاله آموزش بک آپ از سرور پایان رسید با آموزش ها و مقالات بعدی ما را همراهی کنید.
نگارنوین

اولین و بزرگترین مرکز ارائه دهنده سرورهای مجازی ، اختصاصی ، دامنه ، هاست و طراحی سایت و گرافیک در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *