پرداخت سالیانه شامل %20 تخفیف می باشد

اطلاعات تماس

تهران ، آیت الله کاشانی ، پلاک 160 واحد 27

92001474 - 021

info@negarnovin.com

Get Started
فروش ویژه
پشتیبانی از
وردپرس
Hubspot
جوملا
دروپال
Wix
شاپفای
مجنتو
Typeo3

PHP یا ASP آیا واقعا مسئله این است!؟

PHP یا ASP آیا واقعا مسئله این است!؟

با شما هستیم با PHP یا ASP  در خدمت شما خواهیم بود تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید. و یا با  محیط آن آشنا گردید به مطالعه این مطللب بپردازید.

بکاپ منظم روزانه هفتگی ماهانه در یک سرور مجزا از مزیت نگارنوین نسبت به سایرین می باشد.

شرکت نگارنوین با همت بهترین کارشناس های قوی به شما کاربران و مشتریهای عزیز خدمت رسانی میکند تا هرچه آسان تر و بهتر به درخواست های خود برسید.

سرور مجازی بورس

یکی از مسائلی که مدام در جمع توسعه دهندگان وب مطرح می‌شود تفاوت زبان ASP و PHP است. حال به بررسیِ تفاوت و بازارکارِ این دو زبان می‌پردازیم.. با رادوو همراه شوید.

بازارکار ASP.Net بهتر است یا PHP:

همیشه در مورد بازار کار تلاش می‌شود که به بررسی بازار داخلی و خارجی بپردازیم. به همین دلیل تیم رادوو هر دو را مورد بررسی قرار داده است که نتیجه به شرح زیر است:

بازار کار داخلی برای PHP و ASP.Net:

در کشور خودمان میزان درخواست برای نیروی کار برای PHP از ASP.Net بیشتر است اما اگر فقط برنامه نویس .NET تحت این بررسی بود شرایط فرق می‌کرد. البته این بررسی نشان داد که کیفیت مشاغل ASP.Net در بیشتر مواقع بالاتر است.

بازار کار خارجی برای PHP و ASP.Net:

در بازار کار جهانی این دو اختلاف کمتری نسبت به هم دارند اما باز هم تقاضا برای نیروی PHP بالاتر است. و این بررسی نشان داد که بیشترِ شرکت‌هایی که تازه وارد بازار شده‌اند به سمت PHP گرایش دارند.

حقوق برنامه نویس PHP در مقایسه با ASP.Net:

در مورد حقوق به بررسی در ایران و در خارج از ایران پرداختیم که نتیجه به شرح زیر است:

میانگین حقوق در ایران برای برنامه‌نویس ASP.Net بالاتر از PHP است. البته حقوق یک برنامه نویس ارتباط مستقیم با تجربه کاری و قدرت حل مسئله او دارد.

در خارج از ایران هم این موضوع صدق می‌کند و یک برنامه نویس .Net حقوق بالاتری نسبت به یک توسعه دهنده PHP دریافت می‌کند. و شرکت‌های ثروتمند بیشتر به سمت ASP گرایش دارند.

برنامه نویسی با ASP.NET ساده تر است یا PHP:

بعد از بررسی و تحقیق تیم رادوو به این نتیجه رسیدیم که شروع برنامه نویسی با PHP ساده‌تر از ASP.Net هست دلیل این موضوع بیشتر به پیچیدگی‌های چهارچوب دات‌نت و ساختار شی‌گرایی در این زبان است. البته زبان php سادگیِ خودش را یکی از ویژگیهای مثبت تلقی می‌کند که به نظر ما هم درست است. به هر حال شما برای شروع با asp.net زمان بیشتری نیاز دارید و البته نیاز به تمرکز بیشتری برای درک شی‌گرایی خواهید داشت، اما ثانیه‌ای از این زمان بیهوده نیست زیرا طیف وسیعی از دستگاه ها را پیش رو خواهید داشت

ابزارات توسعه برای کدام بهتر است:

کاموا

برای زبان PHP ابزاراتِ مختلفی وجود دارد که با استفاده از آنها می‌توانید از این زبان استفاده کنید. در این زبان ابزارِ مشخصی وجود ندارد که مورد تایید همه باشد. یعنی بگویند این ابزار عالیه ولی من با این راحتم. که با بررسی در مورد بهترین ابزار برای PHP ما به یک ابزار مشخص نرسیدیم تنها دلیل آن هم کدباز بودن این زبان است. تحقیق ما نشان داد که یک برنامه نویس PHP برای ساخت یک پروژه از ابزاراتِ مختلفی برای توسعه، دیباگ، تست، بهینه سازی و… استفاده میکند.

پشتیبانی و توسعه و آینده زبان:

پشتیبانی و آینده این دو زبان هر یک به دلیلی کاملا مشخص است. البته در دنیای کامپیوتر هیچ چیز مطلق نیست و هر لحظه ممکن است یک تکنولوژی جدید همه‌ی پیشبینی‌ها را رد کند.

کارایی و بازده کدام بالاتر است:

ما هر دو زبان را بررسی بررسی کردیم. و متوجه شدیم این موضوع بسیار مهم است به همین دلیل مطلبی جداگانه در مورد آن در رادوو منتشر می‌شود.

 

 

تبریک می گوییم PHP یا ASP پایان رسید با مقالات بعدی ما را همراهی کنید.

شعار همیشگی: حفظ مشتریان فعلی ، دعوت از مشتریان قبلی ، جذب مشتریان آتی

نگارنوین

اولین و بزرگترین مرکز ارائه دهنده سرورهای مجازی ، اختصاصی ، دامنه ، هاست و طراحی سایت و گرافیک در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *