پرداخت سالیانه %20 تخفیف!

فروش ویژه
پشتیبانی از
وردپرس
Hubspot
جوملا
دروپال
Wix
شاپفای
مجنتو
Typeo3

امروز با شما هستیم با یک مقاله آموزشی دیگر تحت عنوان CTO چیست پس با ما همراه باشید تا انتهای مطلب.

مدیر ارشد فناوری. ۸ کیفیتی که باید یک CTO عالی باشید
یک CTO (مدیر ارشد فناوری) یا مدیر ارشد فنی یکی از مهمترین شخصیت های یک شرکت مدرن است ، به خصوص در مورد تحول دیجیتال.

اما یک مدیر ارشد فناوری دقیقاً چه کاری انجام می دهد؟ جواب کاملاً مشخص نیست و به اندازه شرکت بستگی دارد. مفهوم CTO در دهه ۸۰ پدیدار شد و در دهه رونق شرکتهای dot-com در دهه ۹۰ تاسیس شد. به طور خلاصه ، باید بگوییم که CTO شخصی است که به منظور کمک به پیشرفت شرکت ، فناوری را ارائه می دهد. به همین دلیل ، مدیر ارشد فناوری موقعیتی را در نیمه کاره بین فنی ترین پروفایل ها و کسانی که روی تجارت متمرکز شده اند ، در اختیار دارد.

CTO چیست

در برخی از شرکتهای بزرگ ، این پروفایل با شکل CIO هماهنگ می شود و به طور مکرر با یکدیگر ارتباط برقرار می کند. در برخی شرکت های کوچک ، همین شخص وظایف CTO و CIO را انجام می دهد و برای تعریف شغل خود از یکی از این نام ها استفاده می کند.

با این حال ، اگرچه عملکردهای آنها همیشه یکسان نیستند و گاهی اوقات ممکن است یک CTO در شکل CIO اشتباه گرفته شود ، می توان به برخی از ویژگی های مورد نیاز برای اینکه یک مدیر ارشد فناوری خوب باشیم ، اشاره کرد ، اما این مهارت ها قانونی است و از طرف متخصصان حاصل می شود.

این فرد باید یک متخصص فناوری باشد
بدیهی است: یک مدیر ارشد فناوری باید متخصص در فن آوری های موجود باشد و باید بداند چگونه باید چگونگی اجرای این موارد را تجزیه و تحلیل کند و چگونه ممکن است اینها به شرکت کمک کنند. به این ترتیب ، این فرد باید بداند که چگونه می تواند استفاده از فناوری ها را انتخاب کند ، که این به معنی ریسک / سود مناسب برای شرکت خواهد بود ، به معنای دور انداختن فن آوری های بیش از حد تجربی که ممکن است یک خطر بیش از حد باشد ، و همچنین به معنای فراموش کردن در مورد فن آوری های منسوخ است.

CTO چیست

این شخص باید فاکتور اقتصادی را در نظر بگیرد
وظیفه مدیر ارشد فناوری در تبدیل بخش فناوری شرکت به گروه آزمایش نیست ، بلکه این اطمینان حاصل شده است که اتخاذ فن آوری به معنای سود اقتصادی شرکت خواهد بود. به همین دلیل یک CTO باید این موضوع را در نظر بگیرد و همچنین از اقتصاد شرکت آگاه باشد و درک عمیقی از تجارت داشته باشد. علاوه بر این ، این شخص غالباً مسئولیت انعقاد محصولات یا خدمات فناوری را بر عهده دارد ، بنابراین این شخص برای جلوگیری از اضافه پرداخت بیش از عرضه کنندگان ، باید قیمت بازار را به درستی بداند.

این فرد باید به روز باشد و در مورد چیزهای جدید کنجکاو باشد
این چیزی است که باید در دانش گسترده وی از فناوری ضمنی باشد. به دلیل ماهیت سریع این شغل ، مدیر ارشد فناوری باید دارای خصوصیاتی مانند کنجکاوی و تمایل به یادگیری باشد که این امر به وی امکان می دهد تا در فن آوری های جدیدی که ممکن است بوجود آید به روز باشد. برای ما خوشبختانه ، امروزه چندین وب سایت وجود دارد (برخی از آنها حتی به طور خاص با هدف CTO) که به شما کمک می کند تا هنگام استفاده از فناوری به روز باشید.

این فرد باید یک استراتژیست خوب باشد
شکل مدیر ارشد فناوری نه تنها نگاهی به زمان حال می اندازد بلکه باید در آینده نیز در کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت از نیازهای شرکت آگاه باشد. برای انجام این کار ، این فرد باید وضعیت توسعه فناوری شرکت و احتمالات اجرای فناوریهای جدید را در نظر بگیرد و این فرد همچنین باید فاکتورهای کلیدی از جمله امکانات مالی موجود در آن را در نظر داشته باشد. تجارت. برای انجام این کار ، این شخص باید همواره با سایر مقام های مدیریتی در شرکت مانند مدیرعامل ، CFO یا CIO در ارتباط باشد و به عنوان واسطه ای بین نیازها و امکانات و کار و تکنسین های خود عمل کند. .

CTO چیست

این شخص باید کلیه مشتری را بداند
در زمان تحول دیجیتال ، مشتری نقش اصلی را برای شرکت ایفا می کند. بنابراین ، CTO همچنین باید نیازها و خواسته های آنها را بشناسد ، همچنین باید بداند چگونه خود را در کفش مشتری قرار دهد تا بداند چگونه می تواند این موارد را برآورده کند. به این معنا ، تعامل با فرکانس خاصی با مشتری بسیار مفید خواهد بود.

این فرد باید یک ارتباط خوب و دارای مهارت های اجتماعی باشد
درست مانند هر موقعیت مدیریتی دیگر ، توانایی درک و برقراری ارتباط با افراد مختلف ضروری خواهد بود. بنابراین ، او باید بتواند موضوعات فن آوری را درک کند تا بتواند به افرادی که فاقد آموزش فنی هستند ، آموزش دهد ، بلکه باید بتواند به تیم خود نیز درمورد موارد مرتبط با نیازهای مشتری یا عملکرد اقتصادی اطلاع دهد.

این فرد باید یک رهبر خوب باشد و توانایی تیمی داشته باشد
این کیفیت دیگری است که هر مدیر خوب باید داشته باشد. مدیر ارشد فناوری باید بتواند مهلت ها و اهداف را تعیین کند و اعضای مختلف تیم خود را به طور مؤثر هماهنگ کند. برای انجام این کار ، خصوصیاتی مانند مهارتهای رهبری ، همدلی ، شخصیتی گفتگو یا دانستن نحوه ایجاد انگیزه برای تیم خود در کار شما مفید خواهد بود. علاوه بر این ، بسته به اندازه تجارت ، این شخص غالباً در انتخاب کادر فنی شرکت شرکت می کند.

این فرد باید در مدیریت پروژه متخصص باشد
فعالیت CTO به تحقق پروژه های خاص بسیار وابسته خواهد بود. بنابراین ، داشتن دانش خاص در مورد نحوه مدیریت یک پروژه بسیار مفید خواهد بود.

و اکنون که ۸ ویژگی یک مدیر ارشد فناوری خوب را پشت سر گذاشتیم

تبریک می گوئیم مقاله CTO چیست به پایان رسید با آموزش های بعدی ما نگار نوین را همراهی کنید.

اشتراک گذاری
نگارنوین

اولین و بزرگترین مرکز ارائه دهنده سرورهای مجازی ، اختصاصی ، دامنه ، هاست و طراحی سایت و گرافیک در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *