پرداخت سالیانه %20 تخفیف!

فروش ویژه
پشتیبانی از
وردپرس
Hubspot
جوملا
دروپال
Wix
شاپفای
مجنتو
Typeo3
حل مشکل ورود به پابجی

در این مقاله کاربردی به شما هستیم با آموزش حل مشکل ورود به پابجی پس تا انتهای این مطلب کاربردی ما را همراهی کنید.

حل مشکل ورود به پابجی

مشکل‌ها و ارورهای مختلف این بازی به دلایلی متفاوتی ایجاد می‌شوند. تقریبا برای همه آن‌ها راه‌حلی وجود دارد. پس یکی یکی به معمول‌ترین مشکلات نگاهی می‌اندازیم درباره رفع این خطاهای بازی صحبت می‌کنیم.

قبل از هرچیزی برنامه‌های درحال اجرا در پس‌زمینه گوشی را چک کنید. برنامه‌های مختلفی که در پس‌زمینه گوشی باز هستند می‌تواند دو مشکل ایجاد کنند. اول این‌که مقدار زیادی از رم گوشی را اشغال می‌کنند. بازی Pubg، برنامه سنگینی است و به مقدار زیادی از رم نیاز دارد. بنابراین باید برنامه‌های اضافه را ببندید تا بازی به بهترین شکل اجرا شود. مسئله بعد، اینترنت است. اگر برنامه‌های درحال اجرا از اینترنت استفاده کنند، ممکن است سرعت اینترنت به‌صورت قابل توجهی کاهش پیدا کند و اجرا برنامه با اختلال مواجه شود.

اگر برنامه‌ای باز نبود و همچنان بازی اجرا نمی‌شد، نگاهی به تنظیمات موبایل بیاندازید. روی موبایلتان آنتی‌ویروس دارید؟ آن را بررسی کنید. شاید تنظیمات آنتی‌ویروس جلوی اجرای بازی را گرفته است. گزینه بعد وی‌پی‌ان است. ممکن است تنظیمات آن یا کلا روشن بودنش مشکل ایجاد کرده باشد.

چرا پابجی بالا نمی‌آید؟ حل مشکل توقف ناگهانی و بیرون پریدن از برنامه

اگر با این مشکل مواجه شدید، وارد تنظیمات موبایل شوید. از آن‌جا گزینه about phone یا  about device  را پیدا کنید. روی آن کلیک کنید. Build number را پیدا کنید. چندبار روی آن بزنید تا عبارت Now you are a developer را به شما نشان دهد. حالا برگردید و وارد قسمت System شوید. گزینه Advanced را انتخاب کنید. Developer Option را روی On قرار دهید. پایین صفحه بروید و گزینه Don’t keep activities را غیرفعال کنید. برگردید و پابجی بازی کنید.

چرا پابجی موبایل ارور می‌دهد؟ با سرورهای شلوغ چه کار کنیم؟

“Servers are too busy please try again later” تا حالا با این پیام در Pubg: Mobile مواجه شدید؟ نمی‌دانید چه‌طور باید این مشکل را حل کنید. این‌جا به‌طور خلاصه نگاه به چند راه‌حل به‌دردبخور برای حل این مشکل می‌اندازیم:

منطقه سرور را تغییر دهید

کاربران زیادی می‌گویند بعد از مواجه شدن با این ارور منطقه سرور را تغییر داده‌اند و مشکلشان حل شده است. پس شما هم این راه را امتحان کنید.از سرور آسیایی استفاده می‌کنید؟ حالا سرور را به اروپا تغییر دهید تا مشکل حل شود. اگر باز هم ادامه داشت، همه سرورها را امتحان کنید تا مشکل حل شود. نمی‌دانید چه‌طور باید سرور را تغییر دهید؟

پابجی را باز کنید. روی دکمه تنظیمات (Setting) در گوشه سمت راست پایین صفحه کلیک کنید. در پایین و در قسمت Basic Setting می‌توانید گزینه Select Server را ببینید. روی Change کلیک کنید. حالا می‌توانید سرور را به آسیا، خارومیانه، اروپا یا هرچیز دیگری تغییر دهید. بعد از Ok زدن، این پیام برایتان ظاهر می‌شود: You will be unable to switch again for ۶۰ days  و یعنی تا ۶۰ روز آینده نمی‌توانید سرور را تغییر دهید. باز هم OK را انتخاب کنید. حالا سرور با موفقیت تغییر کرده است. دوباره تلاش کنید به بازی کانکت شوید. اگر با تغییر سرور به نتیجه نرسیدید باید سراغ راه بعدی برویم.

حل مشکل عدم امکان تغییر سرور برای ۶۰ روز

قبل از آن‌که سراغ راه‌حل بعد برویم، درباره مشکل ۶۰ روز صحبت کنیم. این پیام مربوط به فصل ۱۶ بازی می‌شود. این محدودیت برای جلوگیری از لگ‌های مربوط به آدرس ایجاد شده است. با‌این‌حال گاهی باعث دردسر گیمرها می‌شود. بعضی‌ها برای چک کردن محدودیت یا اشتباهی ممکن است سرور را تغییر بدهند و فکر کنند دیگر تا ۶۰ روز آینده نمی‌توانند آن را به حالت قبل برگردانند. از طرفی شاید گه‌گاه با این ارور مواجه شوید، تصور این‌که فردا هم این ارور را ببینید و ۶۰ روز نتوانید از بازی استفاده کنید، واقعا ترسناک است. اما یک راه‌حل وجود دارد. اگر بخواهید قبل از ۶۰ روز دوباره سرور را تغییر دهید باید از این روش استفاده کنید:

وارد Clan شوید. به قسمت فروشگاه (Shop) بروید و یک Room Card بخرید. اگر هم از قبل روم کارت دارید لازم نیست دوباره این کار را انجام دهید. یک Room بسازید. در قسمت بالا گزینه Server را می‌بینید. روی آن کلیک کنید و هر سروری که می‌خواهید انتخاب کنید. حالا به قسمت تنظیمات بروید و سرور را بررسی کنید. می‌بینید که آن سرور هم با موفقیت تغییر کرده است.

در تنظیمات DNS تغییراتی ایجاد کنید

تغییر سرور DNS واقعا راه موثری است تا بازی را بدون خطای اینترنت اجرا کنید. با این کار اولین داده‌های ورودی از دیگر سرورها بازیابی می‌شود و می‌توانید خودتان را از سرورهای محلی خلاص کنید. دقت کنید که پروکسی و DNS با هم متفاوت‌اند. پروکسی داده‌ها را از سرور‌های دیگر جمع می‌کند، درحالی‌که DNS پاسخ سرور را می‌گیرد. پس DNS باعث مشکلات پینگ نمی‌شود. حتی گاهی ممکن است پینگ بهتری نسبت به شبکه خودتان داشته باشید.

اکثر دستگاه‌ها یک گزینه DNS را در تنظیمات خودشان دارند. می‌توانید از ۱ . ۱ . ۱ . ۱ استفاده کنید که توسط Cloudflare ارائه می‌شود و رایگان است. فقط ۱ . ۱ . ۱ . ۱ فعال کنید و با نمایه VPN وصل شوید. حالا بازی را باز کنید. دیگر خبری از ارور منطقه سرور (restricted area) نیست. اما اگر باز هم با همان خطا مواجه شدید از گزینه WARP استفاده کنید.

تنظیمات آی‌پی را تغییر دهید

اگر از یک سرور قوی استفاده کنید مشکل وصل شدن به پابجی خیلی سریع حل می‌شود. Google DNS و OpenDNS کمک می‌کنند راحت‌تر و سریع‌تر به سرورهای بازی وصل شوید. حتما بررسی کنید تنظیمات وای‌فای دسترسی برنامه به اینترنت را محدود نکرده باشد. فقط لازم است DNS ISP موبایل را تنظیم کنید تا بتوانید از سرورهای قوی استفاده کنید. در تنظیمات وای‌فای می‌توانید تنظیمات لازم را پیدا کنید. به‌صوت دستی هم می‌توانید تغییرات DNS را ایجاد کنید. برای دستگاه‌های اندروید، وارد تنظیمات شوید و مسیر زیر را دنبال کنید:

WiFi > WiFi Name > Modify Network > Advanced Option > IP setting

حالا IP خود را از DHCP به Static تغییر دهید. از دو DNS رایگان گوگل، یعنی ۸.۸.۸.۸ و ۸.۸.۴.۴ می‌توانید استفاده کنید. OpenDNS هم دو IP رایگان دارد. می‌توانید از ۲۰۸.۶۷.۲۲۲.۱۲۳ یا ۲۰۸.۶۷.۲۲۲.۱۲۳ استفاده کنید. با این کار اتصال به سرورهای پابجی موبایل ساده‌تر می‌شود و احتمال خطا دادن برنامه هم کمتر می‌شود. اما اگر هیچ‌کدام از این راه‌ها جواب نداد، می‌توانید از پشتیبانی بازی هم کمک بگیرید. به آن‌ها ایمیل بزنید و خطای برنامه را برایشان توضیح دهید.

مشکل لاگین (login failed)

قبل از هرچیز، تا جایی که می‌توانید از برنامه لاگ‌اوت نکنید. معمولا کاربران قدیمی با این مشکل مواجه نمی‌شوند و بیشتر برای افرادی که می‌خواهند تازه وارد بازی شوند این مسئله به‌وجود می‌آید. پس بهتر است از آن پیشگیری کنید. اما اگر با این مشکل مواجه شدید باز هم راه‌حل‌هایی وجود دارد. تقریبا باید همان کارهایی که برای ارور اینترنت انجام می‌دهید این‌جا هم به‌کار ببرید.

کشور دستگاه را تغییر دهید

در دستگاه‌های اندروید می‌توانید با تغییر کشور، ISP را دور بزنید. البته اگر مشکل شما به‌خاطر ISP باشد این روش به‌کارتان می‌آید. در این صورت به تنظیمات دستگاه بروید. وارد قسمت Additional Setting شوید. بعد Rajeon را انتخاب کنید و آن را به کشور دیگری تغییر دهید. می‌توانید کشورهای مختلف را امتحان کنید و ببینید کدام‌یک مشکل شما را حل می‌کند.

شبکه اینترنت را تغییر دهید

اگر به وای‌فای وصل شدید، اینترنت را به دیتای گوشی تغییر دهید. مشکل حل شد؟ اگر به دیتا وصلید، دوستی پیدا کنید که سیم کارت دیگری دارد و از سرویس اینترنت شرکت دیگر استفاده می‌کند. با هات‌اسپات به اینترنت او وصل شوید و ببینید تغییری ایجاد می‌شود یا نه.

از DNS مربوط به گوگل استفاده کنید

در قسمت قبل که درباره ارور‌های اینترنت صحبت کردیم، به تغییر DNS پرداختیم و شیوه استفاده از DNS گوگل را هم توضیح دادیم.

از DNS مربوط به Cloudflare استفاده کنید

می‌توانید در قسمت قبل، در بخشی با عنوان در DNS تغییراتی ایجاد کنید، تنظیمات مربوط به Cloudflare را پیدا کنید.

داون تایم بازی: از دسترس خارج شدن بازی توسط توسعه دهنده

در کنار همه این موارد از دسترس‌ خارج شدن بازی توسط توسعه‌دهنده آن را هم در نظر داشته باشید. پابجی یک بازی آنلاین است و گاهی ممکن است سرور‌های اصلی آن دچار مشکل شوند. اما مسئله آپدیت‌های بازی یا تعمیر و نگهداری سرورها هم مطرح است. بنابراین پابجی هم مانند هر برنامه‌ آنلاین دیگری، ممکن است گاهی از دسترس خارج شود. در این مواقع ارور متفاوتی نمی‌گیرید. باز هم یکی از ارورهای معمول، یعنی Server did not respond. Please return to the login page and try again را روی صفحه می‌بینید.

در مقابل این ارور کار خاصی از دستتان برنمی‌اید. باید صبر کنید. اما برای این‌که بفهمید اوضاع از چه قرار است می‌توانید توئیتر PUBGMobile یا فیسبوک و یا سایت آن‌ها را چک کنید. گاهی قبل از آن‌که سرورها از دسترس خارج شوند، در این صفحات اعلام می‌کنند. البته ممکن است این اتفاق بدون اعلام قبلی هم بیفتد. پس اول اینترنت و پینگ خود را چک کنید. بعد از دوستانتان بپرسید یا سراغ خبرها بروید. اگر بقیه هم با مشکل شما مواجه بودند، سراغ تنظیمات نروید.

حل مشکل لگ و بالا بردن فریم ریت

بازی بالا می‌آید اما موقع بازی کردن اذیت می‌کند؟ تصاویر گیر می‌کنند یا پرش دارند؟ نگران نباشید، قرار است نجات پیدا کنید. بازی Pubg گوشی هم مثل نسخه کامپیوتری‌اش زیاد بهینه نیست و همه یک موبایل اسپندراگون ۸۴۵ ندارند. اگر این‌جا هستید یعنی قصد خرید یک دستگاه جدید با اسپندراگون ۸۴۵ فقط به‌خاطر یک بازی را ندارید. خوشبختانه این مشکل به‌راحتی با نرم‌افزارهایی مثل GFX Tools و HD Graphic Tools قابل حل است.

یکی از برنامه‌هایی که تقریبا روی همه گوشی‌ها کار می‌کند GFX Tools است. این برنامه به‌طور مشخص برای بهینه‌سازی گرافیک پابجی طراحی شده است.

بعد از دانلود و نصب برنامه، آن را اجرا کنید. در قسمت Select Version، نسخه پابجی خود را انتخاب کنید. در قسمت وضوح یا رزولوشن (Resolution) کمترین مقدار ممکن یعنی ۹۶۰×۵۴۰ را انتخاب کنید. برای گرافیک هم Smooth HD را انتخاب کنید. فریم ریت ۶۰ (۶۰fps) را در قسمت FPS انتخاب کنید. بعد از انجام تنظیمات Accept را بزنید و بعد Run Game را انتخاب کنید. حالا کمی بازی کنید و ببینید همه‌چیز آن‌طور که انتظار داشتید پیش می‌رود یا نه. اگر کیفیت تصویر خیلی پایین بود، می‌توانید دوباره به برنامه برگردید و رزولوشن را بیشتر کنید.

برنامه GFX Tools کمکی نکرد؟ پس HD Graphics Tools را هم امتحان کنید.

برای اکثر کاربرها گرافیک HD Realistic به‌خوبی کار می‌کند. اما اگر مشکلی داشتید، می‌توانید آن را روی Low Graphic قرار دهید.حالا به قسمت Advanced Setting بروید. برای گرافیک HD را انتخاب کنید و فریم ریت را روی ۴۰ قرار دهید. گزینه Shadow را هم فعال کنید. حالا دوباره وارد بازی شوید و ببینید گیم‌پلی چه‌طور است.

سرور مجازی فرانسه

بهینه‌سازی تنظیمات داخلی پابجی

بعد از راه‌اندازی بازی، در منو فرعی Setting به قسمت Graphic بروید. اگر ترجیح می‌دهید همه‌چیز خیلی رنگارنگ باشد، در قسمت Style گزینه Colorfull را انتخاب کنید. در غیر این صورت همان گزینه Defult را نگه دارید. برای گرافیک Smooth را انتخاب کنید و فریم ریت را روی High قرار دهید. اگر فریم ریت خوب است و با مشکلی مواجه نمی‌شوید، می‌توانید گرافیک را به حالت‌های Balanced یا HD هم تغییر دهید.

رفع مشکل گرم شدن موبایل به‌خاطر بازی

اگر در حین بازی کردن پابجی، موبایل شما بیش‌ازحد گرم می‌شود، اول باید موبایل را بسنجید. دلیل اصلی داغ شدن موبایل، فضای ذخیره‌سازی، باتری و رم است. اگر گوشی شما کمی قدیمی باشد ممکن است بیشتر با این مشکل مواجه شوید. اما به‌طور کلی چند راه‌حل برای کم کردن این مشکل وجود دارد.

  1. پابجی بازی سنگینی است. بنابراین رم زیادی استفاده می‌کند. یعنی ترجیحا باید رم ۴ گیگابایت یا بالاتر داشته باشید. اگر گوشی شما حداقل ممکن را دارد، پس سعی کنید در زمان اجرای بازی بیشتر مقدار ممکن رم را در اختیار بازی قرار دهید. برای این کار باید برنامه‌های پس‌زمینه را ببندید. مخصوصا برنامه‌هایی که رم زیادی استفاده می‌کنند، شبکه‌های اجتماعی مختلف مثل اینستاگرام یا دیگر بازی‌ها را ببندید و بعد بازی را اجرا کنید.
  2. مسئله بعد حافظه ذخیره‌سازی است. این بازی حجم زیادی اشغال می‌کند. در زمان اجرا به‌دلیل خواندن فایل‌های مختلف نیاز به مقدار بیشتری حافظه هم دارد. پس اگر برنامه اضافی روی موبایل دارید، حتما آن را پاک کنید تا فضای خالی گوشی بیشتر باشد.
  3. مسئله سوم، خود باتری است. وقتی بازی می‌کنید مقدار زیادی از باتری استفاده می‌کنید. اما خالی شدن شارژ به این معنی نیست که در حین بازی گوشی را به شارژ بزنید. همزمان شارژ شدن و تخلیه شدن، باتری را تحت فشار زیادی قرار می‌دهد و باعث داغ شدن بیش‌ازحد آن می‌شود. علاوه بر داغ شدن، باتری آسیب می‌بیند و گاهی می‌تواند خطرناک هم باشد. پس اول موبایلتان را حسابی شارژ کنید و بعد pubg بازی کنید.

این توصیه‌ها برای حل مشکل گرم شدن موبایل مفیدند. اما در کل برای راه‌اندازی بازی هم مهم‌اند. مواردی مثل حافظه یا رم می‌توانند باعث لگ یا بیرون پریدن از بازی هم بشوند.

سخن آخر

پابجی یکی از محبوب‌ترین بازی‌های آنلاین موبایل است. هزاران کاربر به‌طور همزمان هرروز از این برنامه استفاده می‌کنند. با این حال همه آن‌ها گاهی برای ورود به برنامه دچار مشکل می‌شوند. بعضی از این مشکلات، فقط باگ‌های لحظه‌ای هستند که مثلا با قطع و وصل کردن اینترنت، ری‌استارت کردن موبایل، اجرای مجدد بازی یا بستن برنامه‌های پس‌زمینه حل می‌شوند.

اما گاهی مسئله کمی جدی‌تر است. این مشکل می‌تواند مربوط به اینترنت، سروری که استفاده می‌کنید یا توسعه‌دهنده بازی باشد. اگر پینگ اینترنت بین ۳۰۰ تا ۳۶۰ باشد، مشکل از سرور است و نه سرعت اینترنت. تا این‌جا راه‌های مختلفی را بررسی کردیم و به مشکلاتی مثل لگ بازی هم اشاره کردیم. اگر در حین اجرای بازی با مشکل دیگری مواجه شدید، یا برای بعضی مشکلات راه‌حل بهتری کشف کردید، با ما درمیان بگذارید.

چرا پابجی وارد بازی نمی‌شود؟

دلایل مختلفی دارد. به‌ترتیب اینترنت، آپدیت بودن برنامه، باز نبودن برنامه‌های دیگر در پس‌زمینه و محدودیت‌های ایجاد شده توسط آنتی‌ویروس یا وی‌پی‌ان را بررسی کنید.

چه‌طور مشکل login failed را حل کنیم؟

یکی از این راه‌ها را امتحان کنید: کشور را گوشی را تغییر دهید، شبکه اینترنت را تغییر دهید یا تنظیمات DNS را تغییر دهید.

مشکلات لگ و فریم ریت را چه‌طور حل کنیم؟

از برنامه GFX Tools یا HD Graphic Tools استفاده کنید.

چرا پابجی ارور می‌دهد؟

احتمالا به یکی از این دلایل: سرعت اینترنت پایین است، دسترسی شما محدود شده، مشکل از تنظیمات گوشی است، سرورهای اصلی توسط توسعه‌دهنده از دسترس خارج شده‌اند.

تبریک می گوییم حل مشکل ورود به پابجی به پایان رسید با مطالب بعدی ما را همراهی کنید.

نگارنوین

اولین و بزرگترین مرکز ارائه دهنده سرورهای مجازی ، اختصاصی ، دامنه ، هاست و طراحی سایت و گرافیک در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *