پرداخت سالیانه %20 تخفیف!

فروش ویژه
پشتیبانی از
وردپرس
Hubspot
جوملا
دروپال
Wix
شاپفای
مجنتو
Typeo3

سرور مجازی یا سرور اختصاصی ، کدام گزینه مناسب است؟

شما ممکن است در شرایطی که سرور مجازی مدیریت شده و مدیریت نشده در جستجوی بهترین ارائه دهنده یا سرویس باشید. آنها دو نوع از اختصاص داده شده و VPS میزبانی – دو از محبوب ترین انواع میزبانی وب است. در اینجا ما در مورد هر یک از اهمیت آنها در مورد جزئیات بیشتر بحث خواهیم کرد و یکی از آنها انتخاب مناسب شما خواهد بود.

 

میزبانی مدیریت شده و مدیریت نشده

VPS و اختصاص داده شده تنها دو نوع از میزبانی است که می تواند انواع مدیریت شده و unmanaged ارائه دهد. به ویژه، VPS دسترسی ریشه به مشتریان خود را ارائه می دهد. هیچ نوع میزبانی وب دیگر – اختصاصی، به اشتراک گذاشته شده، ابر یا نمایندگی فروش این امتیاز را در هیئت مدیره به ارمغان نمی آورد. بنابراین، هیچ سؤال دیگری وجود ندارد که چه کسی قابلیت های سرور را نظارت و نگهداری کند. در میزبانی مدیریت شده، ارائه دهنده خودش یک کارشناس مدیریت سرور را برای انجام این کارهای حساس به طور موثر اختصاص می دهد.

 

از سوی دیگر، مشتری باید شخص را برای نظارت بر سرور اختصاص دهد یا خود را در میزبانی مدیریت نشده انجام دهد. این به نظر می رسد مناسب مناسب برای مشتریانی است که دانش و تجربه فراوان در این زمینه دارند. هر دو از این انواع به نظر می رسد تعداد زیادی از مشتریان میزبانی را برآورده می کند، زیرا آنها به برنامه های میزبانی خودشان را دقیقا به نیازهایشان سفارشی می کنند.

 

میزبانی اختصاصی چیست؟

در میزبانی اختصاصی، یک مشتری تنها دارای یک سرور فیزیکی است. بنابراین او دارای حق استفاده از تمام منابع ارائه شده توسط سرور است. با این حال، این امتیاز با قیمت بالا همراه است. طرح های میزبانی اختصاصی در میان تمام برنامه های میزبانی یک ارائه کننده گران قیمت ترین هزینه ها هستند.

 

سرور مجازی VPS چیست؟

میزبانی VPS از سرورهای مجازی استفاده می کند تا آزادی بیشتری به مشتریان ارائه دهد. این بار در این زمان برای این محبوبیت به دست آورده است. به طور معمول، مشتری یا باید منابع یک سرور را با اشخاص دیگر (مانند میزبان مشترک) به اشتراک بگذارد یا نیاز به مسئولیت کامل برای یک سرور کامل (مانند میزبانی اختصاصی) را دارد. میزبانی اختصاصی بسیار پرهزینه است و مشتری ممکن است مجبور باشد برای منابعی که حتی از آنها استفاده نمیکند پرداخت شود. در میزبانی مشترک، مشکلی که با هر وب سایت دیگری در سرور مواجه می شود نیز برای وب سایت شما مشکلاتی ایجاد می کند.

 

VPS hosting ارائه یک راه حل پایدار برای این مشکل با ترکیب مزایای این دو نوع محبوب میزبانی. در میزبانی VPS شما یک قسمت از یک سرور فیزیکی درست مانند میزبانی وب به شما داده می شود. با این حال، در اینجا این قسمت کپی خود از یک سیستم عامل را دارد. این به عنوان یک سرور مجازی عمل می کند که وابسته به هیچ وب سایت دیگری نیست که در داخل سرور بزرگتر کانتینر کار می کند.

 

بنابراین، شما می توانید وب سایت بسیار آزادانه تر کار کنید و کنترل بیشتری بر مشخصات آن داشته باشید. علاوه بر این، تمام منابع موجود در بخش مشخص شده سرور به وب سایت شما اختصاص خواهد یافت. این مشابه ویژگی اصلی سرور اختصاصی است. به عنوان یک نتیجه، شما می توانید بهترین از هر دو جهان با میزبانی VPS دریافت کنید.

 

زمان

وقتی که به میزبانی وب می آید، زمان بسیار مهم است. به خصوص در مراحل ابتدایی یک وب سایت، مهم است که سرور را سریع و سریع در اختیار داشته باشید. سرور مدیریت می تواند برای این هدف بهتر از میزبانی مدیریت نشده باشد. هنگامی که شما در یک میزبانی میزبان VPS مدیریت می کنید، ارائه دهنده مسئولیت راه اندازی سرور مجازی را بر عهده می گیرد. این کارشناسان فنی را به درستی مسئولیت فرآیند را اعطا می کند.

 

در نتیجه، سرور شما به سرعت با تمام تنظیمات و گزینه های مناسب پیکربندی می شود. در مورد یک برنامه میزبانی مدیریت نشده، شما باید چگونگی مراقبت از این روند را بیاموزید. شما باید آن را به صورت دستی نصب کنید و خدمات خود را به صورت پیکربندی کنید. اگر دانش قبلی نداشته باشید، می توانید ساعت ها را برای یادگیری تمام این جزئیات ببرید.

 

هزینه

هزینه آن می تواند در هر دو میزبان مدیریت شده و غیرقابل کنترل بر اساس وضعیت فعلی و برنامه های آینده متفاوت باشد. به طور معمول، میزبانی مدیریت نشده با هزینه بسیار پایین تر از آن است که پشتیبانی فنی را برای مشتری ارائه نمی دهد. با این حال، اگر شما نیاز به استخدام کسی برای انجام وظایف فنی، شما ممکن است مجبور به صرف مقدار قابل توجهی در هر صورت.

 

اگر مسئولیت رسیدگی به وظایف خود را به عهده بگیرید، باید از طریق بسیاری از آموزش ها، کتاب ها و سایر منابع به آن مراجعه کنید. این یک فرآیند وقت گیر است و شما را مجبور می کند تا کمتر در وب سایت خود تمرکز کنید. میزبان مدیریتی با اختصاص دادن پرسنل پشتیبانی فنی از این امر مراقبت می کند. برای این مزیت فوق العاده، میزبانی میزبانی شده مدیریت حدود چهار برابر بیشتر از موارد غیرممکن است.

 

امنیت

سطح امنیتی سرور شما سطح امنیت وب سایت شما را تعیین می کند. اگر سرور به اندازه کافی امن نیست، همه اطلاعات حساس در سایت شما در معرض خطر هستند. VPS hosting خودتان امنیت بیشتری نسبت به برخی از انواع مختلف میزبانی را فراهم می آورد با اجازه دادن به سیستم عامل خودتان را اجرا کنید. اما حتی اگر شما اقدامات امنیتی را مطابق با استاندارد فعلی انجام ندهید، ممکن است برخی از تهدیدات رخ دهد.

 

این یک امکان در میزبانی مدیریت نشده است که در آن شما مسئول تنظیمات سرور هستید. در این مورد، میزبانی مدیریت شده برتری دارد. از آنجا که ارائه دهنده مراقبت از تمام مشخصات سرور در میزبانی مدیریت شده، وب سایت شما توسط فایروال استاندارد صنعتی و دیگر اجزای امنیتی محافظت می شود. مراکز داده مدرن بسیار آگاه هستند و در مورد تمام این اقدامات امنیتی به روز می شوند. به همین دلیل میزبانی مدیریت شده می تواند امنیت بیشتری را برای وب سایت شما تضمین کند.

 

اطلاعات فنی

سطح بالای دانش فنی برای میزبانی بدون مدیریت لازم است. تمام وظایف مهم، از جمله نگهداری سرور، نظارت بر عملکرد، نصب نرم افزار و موارد دیگر، بر شانه های شما متکی است. بنابراین برای انجام آنها، شما باید مقدار قابل توجهی از دانش در مدیریت سرور داشته باشید.

اگر چه، می توانید حرفه ای را استخدام کنید تا از این وظایف مراقبت کنید که هزینه را افزایش می دهد. در سرور مجازی ، لازم نیست از طریق چنین بدون هیچ زحمتی بروید. در اینجا، ارائه دهنده تمام جنبه های فنی را مدیریت می کند تا شما بتوانید بر موفقیت وب سایت خود تمرکز کنید.

 

مزایای میزبانی مدیریت شده

امنیت قوی

ارائه دهندگان از وظایف فنی در میزبانی مدیریت مراقبت می کنند. به همین دلیل جای تعجب نیست که امنیت چنین برنامه های میزبانی در سطح بالا قرار دارد. مراکز داده ها از آخرین وضعیت هنر در امنیت پیروی می کنند. صاحبان آنها نمی توانند نشت یا دسترسی غیرمجاز به اطلاعات عظیم این مراکز داده را رد کنند.

 

از آنجا که سرور مجازی برج میلاد شما در میزبانی مدیریت شده بخشی از این مراکز خواهد بود، این مزیت به داشتن یک سیستم امنیتی قوی خواهد بود. پرسنل رسمی ارائه دهنده ممیزی های امنیتی را انجام می دهند، فیلتر کردن هرزنامه ها، اسکن کردن برای ویروس و پیاده سازی به روز رسانی ها برای سیستم عامل ها. او همچنین فایروال نرم افزاری را برای رعایت استانداردهای مورد نیاز پیکربندی می کند.

ادامه مطلب در پست بعدی!

نگارنوین

اولین و بزرگترین مرکز ارائه دهنده سرورهای مجازی ، اختصاصی ، دامنه ، هاست و طراحی سایت و گرافیک در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *