پرداخت سالیانه شامل %20 تخفیف می باشد

اطلاعات تماس

تهران ، آیت الله کاشانی ، پلاک 160 واحد 27

92001474 - 021

info@negarnovin.com

Get Started
فروش ویژه
پشتیبانی از
وردپرس
Hubspot
جوملا
دروپال
Wix
شاپفای
مجنتو
Typeo3

lamp چیست؟

lamp چیست؟ , LAMP چه چیزی می باشد , تاریخچه lamp , همه چیز درباره LAMP , درباره lamp

LAMP یک پشته نرم افزاری است که برای توسعه وب استفاده می شود. یک پشته نرم افزار شامل همه موارد لازم برای پشتیبانی از یک برنامه است. یک پشته توسعه وب باید شامل موارد زیر باشد:

System سیستم عامل
✶ سرور
. بانک اطلاعاتی
Language زبان برنامه نویسی

نگار نوین

مقدمه
وقتی صحبت از توسعه وب می شود ، فن آوری های بسیاری وجود دارد که می تواند برای توسعه وب سایت و استفاده از وب از این فناوری ها استفاده شود ، گروهی از برخی فناوری ها می توانند برای توسعه برنامه های وب آرزو استفاده شوند. Xampp یک بسته نرم افزاری رایگان است که می تواند برای ایجاد پشته LAMP روی یک دستگاه محلی استفاده شود.

LAMP stack گروهی از فناوری های توسعه وب است که برای ساخت وب سایت ها به کار می رود. LAMP Stack مخفف Linux ، Apache ، MySQL و PHP است. این پشته فن آوری بسیار مشهوری است که سال هاست در توسعه نرم افزار مورد استفاده قرار می گیرد. اگر به دنبال یک راهنمای توسعه دهنده وب هستید

از فن آوری های زیر در LAMP Stack استفاده می شود.

لینوکس
لینوکس پرکاربردترین سیستم عامل سمت سرور است. بیشتر سرورها روی این سیستم عامل اجرا می شوند. فایده استفاده از لینوکس از ویندوز یا مک بر روی یک سرور این است که دسترسی بیشتری به هسته سیستم عامل می دهد. دسترسی به هسته ژرفای هر سیستم عامل اگر شخصی بخواهد سیستم عامل را شخصی سازی کند ، بسیار مناسب است. بسته به نیاز ، لینوکس در بسیاری از طعم ها و توزیع ها قرار می گیرد. لینوکس همچنین می تواند در سیستم های تعبیه شده مانند Raspberry Pi استفاده شود. معروف ترین توزیع های لینوکس اوبونتو ، فدورا و دبیان هستند. Red Hat و SUSE توزیعهای تجاری لینوکس هستند. لینوکس قابل توزیع مجدد است و این بدان معنی است که یک توسعه دهنده می تواند هسته خود را سفارشی کند و می تواند بدون کسب مجوز مجدد توزیع شود. لینوکس توسط بنیاد لینوکس نگهداری می شود.

lamp چیست؟

آپاچی
Apache یک نرم افزار سرور منبع باز و متقاطع است که به عنوان یک محیط زمان اجرا برای فن آوری های سمت سرور مانند PHP استفاده می شود. در C و XML نوشته شده است. آپاچی از پروتکل http برای عملکرد استفاده می کند. آپاچی بیشتر از لینوکس استفاده می شود اما اکنون بسته های جدید آپاچی نیز در ویندوز و Mac قابل استفاده هستند. Apache دارای بسیاری از وب سایت ها و برنامه های وب در اینترنت است. ادعا شده است که آپاچی میزبان بیش از ۱۰۰ میلیون وب سایت و صفحه وب است که نشان می دهد این یک فناوری بسیار پایدار و عملی برای استفاده است.

MySQL
MySQL یک نرم افزار مدیریت پایگاه داده رابطه ای است که به عنوان یک سیستم مدیریت پایگاه داده برای وب سایت ها ، برنامه های وب و سایر نرم افزارهای دسک تاپ استفاده می شود. MySQL برای اولین بار توسط Sun Microsystems توسعه یافت و بعداً توسط اوراکل به دست آورد. نسخه جامعه MySQL کاملاً رایگان است در حالی که نسخه تجاری را نیز در اختیار شما قرار می دهد. زبان پرس و جو ساختار در MySQL استفاده می شود. MySQL همچنین نرم افزاری بسیار مشهور برای مدیریت پایگاه داده است و برای اندازه های کوچک ، متوسط ​​و نرمال کاربرد گسترده ای دارد. سازمان های.

PHP
PHP-HyperText Preprocessor یک زبان برنامه نویسی سمت سرور است که برای نوشتن صفحات وب و برنامه استفاده می شود. PHP یک زبان برنامه نویسی منبع باز است و بیش از ۲۰ سال در توسعه است. PHP می تواند به طور مستقیم در کد HTML تعبیه شود که مهمترین وجه مهم این زبان است. در توسعه وب بسیار مشهور است و اجتماع عظیمی در اطراف PHP وجود دارد. پس از انتشار عمده PHP 7 ، اکنون با پشتیبانی OOP قدرتمندترین زبان است. این را می توان با بسیاری از نرم افزارهای مختلف پایگاه داده مانند MySQL ، Oracle ، Mongo DB ، IBM DB2 ، Curl ، SQL Lite و موارد دیگر استفاده کرد. PHP دارای چهارچوبهای بسیاری است که باعث می شود توسعه آسانتر و وقت گیرتر شود.

پرل
Perl همچنین یک زبان برنامه نویسی سمت سرور است که به طور گسترده ای در سیستم ها و برنامه نویسی شبکه استفاده می شود. به جای اینکه زبان بسیار قدیمی باشد ، در جامعه توسعه نرم افزار بسیار مشهور است اما هنوز هم در برخی از سخت افزارها و شبکه ها استفاده می شود.

پایتون
پایتون یک زبان برنامه نویسی عمومی ، متن باز و مشهور است. این یکی از پرکاربردترین زبانهای برنامه نویسی در جهان است. پایتون برای اهداف مختلفی مانند علوم داده ، توسعه وب ، یادگیری ماشین ، سیستم های جاسازی شده و توسعه برنامه دسک تاپ استفاده می شود. پایتون جامعه بسیار عظیمی دارد. یادگیری پایتون ، داشتن یک حرفه خوب را تضمین می کند.

خط پایین
پشته های بسیاری در توسعه مانند MEAN Stack ، MERN Stack و LAMP Stack وجود دارد که همگی از اهمیت ویژه ای برخوردارند اما کدام یک از آنها باید از آن استفاده کنند ، کاملاً به دامنه پروژه بستگی دارد. برخی از پشته ها برای نوع خاصی از پروژه ها به برنامه وب مترقی بستگی دارند و سپس MEAN Stack یا MERN Stack بهترین است. اگر پروژه ها به سهولت و کاربرد عملی بستگی دارند ، توسعه LAMP Stack بهترین است.

lamp چیست؟ به پایان رسید.

 

نگارنوین

اولین و بزرگترین مرکز ارائه دهنده سرورهای مجازی ، اختصاصی ، دامنه ، هاست و طراحی سایت و گرافیک در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *