پرداخت سالیانه %20 تخفیف!

فروش ویژه
پشتیبانی از
وردپرس
Hubspot
جوملا
دروپال
Wix
شاپفای
مجنتو
Typeo3

hbase چیست؟

hbase چیست؟ , hbase چه می باشد , h base چه چیزی است , تعریف hbase در سرور , همه چیز در مورد h base بدانید

امروز با شما هستیم با hbase چیست؟ پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید!

Apache HBase database پایگاه داده Hadoop است ، یک فروشگاه داده بزرگ توزیع ، مقیاس پذیر و بزرگ.

در صورت نیاز به دسترسی تصادفی ، دسترسی واقعی به خواندن و نوشتن در زمان واقعی به داده های بزرگ خود از Apache HBase Use استفاده کنید. هدف این پروژه میزبانی جداول بسیار بزرگ – میلیاردها ردیف X میلیون ستون – بالای دسته های سخت افزار کالا است. Apache HBase یک پایگاه داده منبع باز ، توزیع ، نسخه و غیر مرتبط است که پس از Bigtable Google: یک سیستم ذخیره سازی توزیع شده برای داده های ساختاری توسط چانگ و همکاران مدل سازی شده است. همانطور که Bigtable از ذخیره سازی داده های توزیع شده توسط Google File System استفاده می کند ، Apache HBase قابلیت های شبیه Bigtable را در بالای Hadoop و HDFS فراهم می کند.

امکانات
مقیاس پذیری خطی و مدولار.
کاملاً سازگار است که می خواند و می نویسد.
جدا کردن خودکار و قابل تنظیم جداول
پشتیبانی از عدم موفقیت خودکار بین RegionServers.
کلاسهای پایه مناسب برای پشتیبان گیری از کارهای Hadoop MapReduce با جداول Apache HBase.
استفاده آسان از API جاوا برای دسترسی مشتری.
فیلترهای حافظه پنهان و Bloom را برای جستجوی نمایش در زمان واقعی مسدود کنید.
سؤال پیش فرض از طریق فیلترهای سمت سرور به پایین فشار می یابد
Thrift دروازه و یک سرویس وب کامل REST که از گزینه های رمزگذاری داده XML ، Protobuf و دودویی پشتیبانی می کند
پوسته مبتنی بر جامد (JIRB) گسترده
پشتیبانی از صادرات معیارها از طریق سیستم فرعی Hadoop به پرونده ها یا Ganglia. یا از طریق JMX

hbase چیست؟

HBase یک پایگاه داده توزیع شده غیر مرتبط با منبع باز است که پس از Bigtable Google ساخته شده و در جاوا نوشته شده است. این بخش به عنوان بخشی از پروژه Apache Hadoop Foundation Foundation نرم افزار توسعه داده شده است و در بالای HDFS (سیستم فایل توزیع شده Hadoop) یا Alluxio اجرا می شود و قابلیت های شبیه Bigtable را برای Hadoop فراهم می کند. یعنی راهی برای تحمل مقادیر زیادی از داده های پراکنده (مقادیر اندکی از اطلاعات گرفته شده در یک مجموعه بزرگ از داده های خالی یا غیر مهم ، مانند یافتن ۵۰ مورد بزرگ در یک گروه ۲ میلیارد رکوردی ، یا یافتن راه تحمل پذیری خطا فراهم می کند). موارد غیر صفر که نمایانگر کمتر از ۰.۱٪ از یک مجموعه عظیم هستند).

HBase دارای فشرده سازی ، عملکرد حافظه و فیلترهای Bloom بر اساس هر ستون است که در مقاله اصلی Bigtable بیان شده است. [۲] جداول در HBase می تواند به عنوان ورودی و خروجی مشاغل MapReduce در Hadoop باشد ، و ممکن است از طریق API جاوا بلکه از طریق API های دروازه REST ، Avro یا Thrift قابل دسترسی باشد. HBase یک فروشگاه داده دارای ارزش کلیدی ستون گرا است و بخاطر تبعیت با Hadoop و HDFS بسیار مورد استفاده قرار گرفته است. HBase در بالای HDFS اجرا می شود و برای عملیات خواندن و نوشتن سریعتر در مجموعه داده های بزرگ با توان بالا و تأخیر ورودی / خروجی کم مناسب است.

HBase جایگزینی مستقیم برای یک پایگاه داده SQL کلاسیک نیست ، با این حال پروژه Apache Phoenix یک لایه SQL را برای HBase و همچنین درایور JDBC فراهم می کند که می تواند با برنامه های مختلف تجزیه و تحلیل و هوش تجاری یکپارچه شود. پروژه Apache Trafodion یک موتور پرس و جو SQL را با درایور ODBC و JDBC فراهم می کند و محافظت از معاملات ACID را در چندین بیانیه ، جداول و ردیف هایی که از HBase به عنوان موتور ذخیره سازی استفاده می کنند ، توزیع می کند.

HBase اکنون چندین وب سایت مبتنی بر داده را ارائه می دهد [۳] اما بستر پیام رسانی فیس بوک اخیراً از HBase به MyRocks مهاجرت کرده است. [۴] [۵] برخلاف بانکهای اطلاعاتی رابطه ای و سنتی ، HBase از برنامه نویسی SQL پشتیبانی نمی کند. در عوض معادل آن در جاوا نوشته شده است و از یک شباهت با یک برنامه MapReduce استفاده می کند.

با توجه به نظریه CAP اریک Brewer ، HBase یک سیستم از نوع CP است.

 

تبریک می گوئیم انتهای مطلب hbase چیست؟ با مطالب بعدی ما نگار نوین همراه باشید.

نگارنوین

اولین و بزرگترین مرکز ارائه دهنده سرورهای مجازی ، اختصاصی ، دامنه ، هاست و طراحی سایت و گرافیک در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *