پرداخت سالیانه %20 تخفیف!

فروش ویژه
پشتیبانی از
وردپرس
Hubspot
جوملا
دروپال
Wix
شاپفای
مجنتو
Typeo3

امروزه در بسیاری از پلن های هاست و سرور مجازی در دسترس برای مشتریان هارد HDD و هارد SSD ارائه می دهند. اکثر مردم HDD را انتخاب می کنند به این دلیل که ارزان تر از SSD است. با این حال ، آنچه بسیاری از کاربران متوجه نمی شوند این است که SSD ها مزایای قابل توجهی را برای وب سایت شما به ارمغان می آورد. در این پست، ما به تفاوت بین این دو نوع هارد دیسک نگاه می کنیم و توضیح می دهیم که چرا SSD بهترین گزینه است. با ما همراه باشید!

 

تفاوت بین HDD و SSD چیست؟

هارد دیسک جایی است که تمام داده های سرور مجازی ذخیره می شود. این شامل سیستم عامل، نرم افزار وب سایت شما و تمام اطلاعات و محتوای وب سایت شما می شود. هر گونه به روز رسانی نرم افزار و یا تغییرات وب سایت به آن درایو نوشته شده است و هنگامی که کسی از سایت شما بازدید می کند، اطلاعات درایو باید خواندن و پردازش شود. در هارد دیسک های سنتی، این اطلاعات روی دیسک های نازک و فلزی ذخیره می شود که در حدود ۷،۲۰۰ دور در دقیقه چرخش دارند. با استفاده از تکنولوژی مشابه به سی دی یا دی وی دی، اطلاعات به آن نوشته شده یا از آن با استفاده از یک صفحه خواندن / نوشتن که نزدیک به سطح دیسک قرار دارد، خواندنی است.

 

پاشنه آشیل هارد دیسک این است که با استفاده از قطعات متحرک ساخته شده است. در ۷۲۰۰ دور در دقیقه، یک دیسک تقریبا ۳٫۸ میلیارد بار در یک سال چرخید. با گذشت زمان، در نهایت منجر به سایش و پاره شدن خواهد شد و در بعضی موارد قطعات مکانیکی آن شکست خواهند خورد. مشکل دیگر این است که سرعت که در آن داده ها می توانند نوشته شوند و بخوانند محدود شده اند که چقدر سریع می تواند چرخش کند. باز هم، این محدودیت ناشی از آن با استفاده از تکنولوژی مکانیکی است که در بسیاری از موارد ما ابتدا با گرامافون دیدیم.

 

سرعت سرور مجازی

یک SSD (درایو حالت جامد) کاملا متفاوت عمل می کند. این به طور کامل با قطعات متحرک کنار می آید و به جای آن داده ها را روی تراشه های حافظه فلش متصل می کند. این می تواند هر کاری که هارد درایو می تواند انجام دهد، با این حال، به عنوان آن است که وابسته به سرعت چگونه یک دیسک می تواند چرخش، آن انجام می شود بسیار سریعتر و بدون خطر شکست مکانیکی. این سرعت و قابلیت اطمینان SSD ها است که آنها را برای سرور مجازی برج میلاد بسیار سودمندتر می کند. در بخش بعدی ما مزایایی را که به صاحبان وبسایت اختصاص می دهند، توضیح خواهیم داد.

نگارنوین

اولین و بزرگترین مرکز ارائه دهنده سرورهای مجازی ، اختصاصی ، دامنه ، هاست و طراحی سایت و گرافیک در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *