پرداخت سالیانه %20 تخفیف!

فروش ویژه
پشتیبانی از
وردپرس
Hubspot
جوملا
دروپال
Wix
شاپفای
مجنتو
Typeo3

پسوند دامنه و کاربردهای آن

با شما هستیم با پسوند دامنه و کاربردهای آن در خدمت شما خواهیم بود تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید. و یا با  محیط آن آشنا گردید به مطالعه این مطللب بپردازید.

پسوند دامنه و کاربردهای آن

بکاپ منظم روزانه هفتگی ماهانه در یک سرور مجزا از مزیت نگارنوین نسبت به سایرین می باشد.

شرکت نگارنوین با همت بهترین کارشناس های قوی به شما کاربران و مشتریهای عزیز خدمت رسانی میکند تا هرچه آسان تر و بهتر به درخواست های خود برسید.

کاموا

پسوند دامنه چیست؟

پسوند دامنه آخرین بخش از نام دامنه است و اغلب به “دامنه‌ی سطح بالا” یا TLD موسوم است. پسوندهای معروف دامنه عبارتند از: “com، org و net”. اما پسوندهای دیگری نیز وجود دارد.

کاربردهای پسوند دامنه

هر پسوند دامنه نوع وب‌سایتی که با نام دامنه نشان داده می‌شود را تعریف می‌کند. برای مثال، دامنه‌های “com” متعلق به وب‌سایت‌های تجاری هستند درحالی‌که دامنه‌های “org” توسط سازمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. با این حال، از آن‌جایی که هر نهادی می‌تواند نام‌های دامنه را با این پسوندها ثبت کند، پسوند دامنه همیشه نوع وب‌سایتی را که از نام دامنه استفاده می‌کند، نشان نمی‌دهد.

برای مثال، بسیاری از افراد و سازما‌ن‌ها پسوند “com” را برای اهداف غیر تجاری ثبت می‌کنند چون پسوند “com” بیشترشناخته شده است. پسوند “tv” از دیگر پسوندهای معروف و پرکاربرد است که برای وب‌سایت‌های ایستگاه‌های تلویزیونی استفاده می‌شود.

همچنین، هر کشور دارای پسوند دامنه‌ی خاص بوده که برای وب‌سایت‌های درون آن کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای مثال، وب‌سایت‌های برزیلی از پسوند دامنه‌ی “br” استفاده می‌کنند و وب‌سایت‌های کشورهای استرالیا و چین به ترتیب از پسوندهای “au” و “cn” استفاده می‌کنند.

در ایران هم وب‌سایت‌ها معمولاً از پسوند “ir” استفاده می‌کنند. این TLD های مبتنی بر کشور که گاهی به عنوان “کدهای کشوری” شناخته می‌شوند نیز برای مشخص کردن نسخه‌های مختلف یک وب‌سایت بین‌المللی استفاده می‌شوند. به‌عنوان مثال در کشور آلمان به‌جای “www.google.com“، صفحه‌ی گوگل “www.google.de” نام دارد.

پسوندهای متعدد دیگری در اینترنت وجود دارند که برای اخبار، راهنمایی و اطلاعات، تجارت و بازاریابی، علوم و تحقیقات و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

سرور مجازی فنلاند

تبریک می گوییم مقاله پسوند دامنه و کاربردهای آن پایان رسید با مقالات بعدی ما را همراهی کنید.

شعار همیشگی: حفظ مشتریان فعلی ، دعوت از مشتریان قبلی ، جذب مشتریان آتی.

 

اشتراک گذاری
نگارنوین

اولین و بزرگترین مرکز ارائه دهنده سرورهای مجازی ، اختصاصی ، دامنه ، هاست و طراحی سایت و گرافیک در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *