پرداخت سالیانه %20 تخفیف!

فروش ویژه
پشتیبانی از
وردپرس
Hubspot
جوملا
دروپال
Wix
شاپفای
مجنتو
Typeo3

نکاتی در مورد استفاده NVMe در سرور

نکاتی در مورد استفاده NVMe در سرور

با شما هستیم با نکاتی در مورد استفاده NVMe در سرور در خدمت شما خواهیم بود تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید. و یا با  محیط آن آشنا گردید به مطالعه این مطللب بپردازید.

بکاپ منظم روزانه هفتگی ماهانه در یک سرور مجزا از مزیت نگارنوین نسبت به سایرین می باشد.

شرکت نگارنوین با همت بهترین کارشناس های قوی به شما کاربران و مشتریهای عزیز خدمت رسانی میکند تا هرچه آسان تر و بهتر به درخواست های خود برسید.

کاموا

نکاتی در مورد استفاده NVMe در سرورها

بسیاری از مشتریان از سرورهای اختصاصی استفاده می کنند، ما تصمیم گرفتیم تا قابلیت‌های آن‌ها را به وسیله توانمندسازی به منظور استفاده از درایوهای NVMe (معادل فارسی رابط کنترل‌کننده‌ی میزبان حافظه غیرفرار) به عنوان حافظه اصلی دستگاه‌ها برای داشتن توان عملیاتی ورودی/خروجی بهتر، ارتقا ببخشیم. SSDهای NVMe انتقال داده میان درایو حافظه و مادربرد را سرعت می بخشند. بنابراین، در مقایسه با درایوهای SATA SSD، استفاده از درایوهای NVMe SSD به سازمان‌ها کمک خواهد کرد تا به شدت تاخیر را کاهش دهند.

تکنولوژی NVMe

NVMe مخفف رابط کنترل‌کننده‌ی میزبان حافظه غیرفرار است.

NVMe چیست؟ پروتکل استاندارد جدیدی برای دسترسی به درایوهای حافظه است. NVMe جانشین SATA (رابط پیشرفتهٔ متوالی) است که به طور خاص برای چرخاندن دیسک های حافظه ساخته شده است اما توسط درایوهای اولیه حالت جامد پذیرفته شده است. NVMe علاوه بر افزایش سرعت انتقال داده (تا ۶ برابر سریعترین نسخه SATA) دارای مزایای بسیاری است. SSD های NVMe بسیار کمتر از SATA توان مصرف می کنند. NVMe SSD (درایوهای حالت جامد) نیز دارای فاکتورهای شکل فشرده تری مانند M.2 هستند که به صرفه جویی در فضای درون رک کمک می کند.

نیازهای مادربرد

در حالی که NVMe بهبود عملکرد قابل توجهی را ارائه می دهد ، به یک کانکتور اصلی M.2 یا U.2 در مادربرد نیاز دارد. همچنین باید از ارتقاء صحیح سیستم عامل (BIOS ، UEFI) برای استفاده از درایوهای NVMe به عنوان درایوهای بوت، پشتیبانی کنند تا بتوانید سیستم عامل خود را بر روی درایوهای اصلی NVMe نصب کنید. از آنجا که مادربردها نیز به طور مداوم بر اساس آخرین پردازنده ها بازطراحی می شوند، بسیاری از مادربردهای قدیمی نمی توانند از درایوهای SSD NVMe پشتیبانی کنند زیرا به شکاف‌های PCIe اضافی (اتصال سریع قطعات جانبی) نیاز دارد. به همین دلیل، درایوهای NVMe در سرورهای قدیمی ما در دسترس نیستند.

نگارنوین بطور تخصصی مبدل M2 به PCIe را روی سرورهای نسل ۸ ، ۹ و ۱۰ امتحان کرده و جواب گرفته است.

استفاده از درایوهای NVMe به عنوان درایوهای ثانویه

استفاده از درایوهای NVMe به عنوان درایوهای اولیه سیستم عامل و سایر برنامه های سطح پایین بسیار مفید است. درایوهای NVMe بسته به تعداد شکاف‌های PCIe موجود در مادربرد می توانند به عنوان درایوهای ثانویه نیز استفاده شوند.

یادداشتی کوتاه درباره RAID با درایوهای NVMe

اگرچه NVMe ها با تمام سیستم عامل‌های اصلی خوب کار می کنند، اما هنگام کار با درایوهای NVMe در پیکربندی‌های RAID مانند RAID 1 ، Raid 10 و غیره باید به این موضوع (کار با سیستم عامل‌های مختلف) توجه داشته باشید. SSD های NVMe دارای چنان سرعتی هستند که کارتهای RAID سنتی نمی توانند با آنها رقابت کنند. به جای RAID سخت افزاری، توصیه می کنیم فقط از RAID نرم‌افزاری استفاده کنید.

برای لینوکس، کارشناسان سرور ما می توانند به شما کمک کنند تا آن را برای مشتری پیاده سازی کنید، اما سرورهای ویندوز مانند Windows Server 2016 Essentials و Windows Server 2019 Essentials دارای نرم افزار کنترلر RAID خود هستند که توسط مشتریان شما قابل پیکربندی هستند.

 

سرور مجازی فنلاند

تبریک می گوییم مقاله نکاتی در مورد استفاده NVMe در سرور پایان رسید با مقالات بعدی ما را همراهی کنید.

شعار همیشگی: حفظ مشتریان فعلی ، دعوت از مشتریان قبلی ، جذب مشتریان آتی.

نگارنوین

اولین و بزرگترین مرکز ارائه دهنده سرورهای مجازی ، اختصاصی ، دامنه ، هاست و طراحی سایت و گرافیک در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *