پرداخت سالیانه %20 تخفیف!

فروش ویژه
پشتیبانی از
وردپرس
Hubspot
جوملا
دروپال
Wix
شاپفای
مجنتو
Typeo3

اوبونتو Ubuntu

اوبونتو Ubuntu

اوبونتو Ubuntu , همه چیز در باره اوبنتو , سیستم عامل ubuntu چه می باشد , تاریخچه سیستم عامل اوبنتو , ویژگی های سیستم عامل او بو نتو ubu nto خصوصیات مزایا

در این آموزش با شما هستیم با تعریف و توضیحات اصلا اوبونتو چه می باشد پس تا انتها با ما همراه باشید تا هرچه که لازم می باشد در این باره بدانید!

۱.۱. اوبونتو چیست؟
اوبونتو یک سیستم عامل کامل لینوکس است که به صورت رایگان و با پشتیبانی از جامعه و همچنین حرفه ای در دسترس است. جامعه اوبونتو بر اساس ایده های مندرج در مانیفست اوبونتو ساخته شده است: آن نرم افزار باید بصورت رایگان در دسترس باشد ، ابزارهای نرم افزاری باید توسط مردم محلی به زبان محلی و علی رغم هرگونه معلولیت ، توسط مردم قابل استفاده باشند. نرم افزار خود را به هر روشی که مناسب می بیند تغییر دهید.

اوبونتو همیشه رایگان خواهد بود و هیچ هزینه اضافی برای “نسخه سازمانی” وجود ندارد ، ما بهترین کار خود را با همان شرایط رایگان در دسترس همه قرار می دهیم.

اوبونتو بهترین موارد را در ترجمه و زیرساختهای دسترسی که جامعه نرمافزار آزاد باید ارائه دهد ، شامل می کند تا اوبونتو را در حد ممکن برای بسیاری از افراد قابل استفاده کند.

اوبونتو در چرخه انتشار پایدار و منظم حمل می شود. نسخه جدید هر شش ماه ارسال می شود. هر دو سال یک بار نسخه پشتیبانی بلند مدت اوبونتو (LTS) در دسترس خواهد بود ، که به مدت ۵ سال پشتیبانی می شود. نسخه های اوبونتو بین (معروف به نسخه های توسعه یا غیر LTS) برای هر ۹ ماه پشتیبانی می شوند.

اوبونتو Ubuntu

اوبونتو کاملاً به اصول توسعه نرم افزار منبع باز متعهد است. ما مردم را ترغیب می کنیم تا از نرم افزار منبع باز استفاده کنند ، آن را بهبود بخشند و آنرا منتقل کنند.

اوبونتو برای استفاده دسک تاپ و سرور مناسب است. نسخه فعلی اوبونتو از Intel x86 (PC سازگار با IBM) ، AMD64 (x86-64) ، ARMv7 ، ARMv8 (ARM64) ، IBM POWER8 / POWER9 (ppc64el) ، IBM Z zEC12 / zEC13 / z14 و IBM LinuxONE Rockhopper I + II پشتیبانی می کند / Emporer I + II (s390x).

Ubuntu شامل هزاران قطعه نرم افزار است که از هسته Linux Linux نسخه ۵.۴ و GNOME 3.28 شروع می شود و هر برنامه رومیزی استاندارد را از پردازش ورد و برنامه های صفحه گسترده گرفته تا برنامه های دسترسی به اینترنت ، نرم افزار سرور وب ، نرم افزار ایمیل ، زبان های برنامه نویسی و ابزارهای مختلف و البته پوشش دادن چندین بازی

۱.۱.۱. حمایت مالی توسط Canonical
پروژه اوبونتو با حمایت مالی Canonical Ltd. Canonical در حال حاضر یا در هر مرحله در آینده هزینه مجوز برای اوبونتو را نمی پردازد. مدل تجاری Canonical ارائه پشتیبانی فنی و خدمات حرفه ای مربوط به اوبونتو است. ما شرکت های بیشتری را ترغیب می کنیم که از اوبونتو نیز پشتیبانی کنند ، و مواردی را که در صفحات پشتیبانی این وب سایت انجام می شود ، لیست خواهیم کرد.

یک نوع جنگ در جریان است و همه ما وسط گرفتار هستیم. در آن جنگ ، دو ابر قدرت مایکروسافت و اپل هستند. میدان جنگ سیستم عامل است. بسیاری از تبلیغات تبلیغاتی این تصور را ایجاد می کنند که این تنها دو گزینه برای هر کسی است که به دنبال خرید کامپیوتر است. اما گروه کوچکی از شورشیان در آنجا هستند که بهتر می دانند. سیستم عامل مورد نظر آنها لینوکس است و آنها فلسفه بسیار متفاوتی را نسبت به آنچه که توسط شرکت های بزرگ دنبال می شوند ، دارند.

اوبونتو Ubuntu

لینوکس یک سیستم عامل منبع باز است. برای درک واقعی معنای آن ، باید برخی اصطلاحات را تعریف کنیم. سیستم عامل لایه ای از نرم افزار در رایانه است که به عنوان پایه ای برای برنامه های رایانه ای عمل می کند. این وظیفه سیستم عامل نظارت بر منابع رایانه ای و اختصاص آن منابع به برنامه های مورد نیاز آنها است. هنگامی که شما یک برنامه را اجرا می کنید ، سیستم عامل مانند یک ناظر عمل می کند و اطمینان می دهد که این برنامه دارای قدرت پردازش ، حافظه و سایر منابع مورد نیاز برای عملکرد است. سیستم عامل ها نوشتن نرم افزار را برای توسعه دهندگان برنامه آسان می کنند – بدون سیستم عامل ، برنامه نویس باید نرم افزار ایجاد کند تا مستقیماً از خود سخت افزار کار کند.

مایکروسافت یا اپل سیستم عامل های خود را در کنار هم قرار داده اند.

بر خلاف سیستم عامل های کامپایل شده ، یک سیستم عامل منبع باز شامل کد منبع برای سیستم عامل است. توسعه دهندگان نرم افزار را با کد منبع می نویسند. زبان های مختلف کد نویسی مختلف وجود دارد اما همه آنها یک ویژگی مشترک دارند: درک آن برای انسان بسیار آسان است (با فرض اینکه انسان زبان را مطالعه کرده است). ماشین آلات نمی توانند کد منبع را درک کنند ، به همین دلیل توسعه دهندگان کد منبع را از طریق کامپایلر تغذیه می کنند.

اوبونتو Ubuntu

از آنجا که لینوکس شامل کد منبع سیستم عامل است ، می توانید ببینید که سیستم عامل فقط با بارگیری آن چگونه کار می کند. شما باید زبانهای برنامه نویسی را بفهمید اما هیچ گونه رازداری در رابطه با آنچه لینوکس می کند وجود ندارد. فایده این رویکرد این است که بسیاری از کاربران لینوکس نیز توسعه دهنده سیستم عامل هستند. اگر کاربر خطایی یا آسیب پذیری را ببیند ، می تواند برای رفع مشکل و کمک به نسخه بعدی لینوکس ، کد را شلاق بزند. در مورد ویژگی ها نیز همین مسئله صادق است – اگر به عملکردی جالب فکر می کنید که فکر می کنید لینوکس باید از آن پشتیبانی کند ، می توانید آن را در کد منبع ایجاد کنید.

شما همچنین می توانید سیستم عامل خود را با استفاده از هسته Linux – پایه و اساس آن – به عنوان پایه و اساس سیستم عامل خود بسازید. این ما را به اوبونتو می کشاند. بیایید نگاهی بیندازیم که اوبونتو چیست و ارتباط آن با لینوکس چیست.

تاریخچه سیستم عامل اوبونتو ubuntu :

اوبونتو در معماری و زیرساخت های دبیان ساخته شده است و شامل سرورهای لینوکس ، رومیزی و نسخه های سیستم عامل تلفن و رایانه لوحی قطع شده است. [۲۷] اوبونتو نسخه های به روز شده را به طور پیش بینی هر شش ماه منتشر می کند ، [۲۸] و هر نسخه پشتیبانی را به مدت ۹ ماه (هجده ماه قبل از ۱۳.۰۴) پشتیبانی رایگان دریافت می کند [۲۹] با رفع مشکلات امنیتی ، رفع اشکالات با تأثیر بالا و رفع اشکال کم خطر ، محافظه کارانه ، بسیار مفید. . [۳۰] اولین نسخه در اکتبر ۲۰۰۴ بود.

نسخه های پشتیبانی طولانی مدت فعلی (LTS) به مدت پنج سال پشتیبانی می شوند و هر دو سال یکبار منتشر می شوند. از زمان انتشار اوبونتو ۶.۰۶ ، هر نسخه چهارم پشتیبانی طولانی مدت (LTS) دریافت می کند. [۲۸] پشتیبانی بلند مدت شامل بروزرسانی های سخت افزار جدید ، تکه های امنیتی و به روزرسانی های مربوط به “پشته اوبونتو” (زیرساخت رایانش ابری) است. اولین نسخه های LTS به مدت سه سال در دسک تاپ و پنج سال در سرور پشتیبانی می شدند. از آنجا که اوبونتو ۱۲.۰۴ LTS ، پشتیبانی دسک تاپ برای نسخه های LTS نیز به پنج سال افزایش یافته است. [۳۲] [۳۳] [۳۴] نسخه های LTS با پشتیبانی از سخت افزار جدید و ادغام تمام به روزرسانی های منتشر شده در آن سری ، نسخه های منظم را به دست می آورند. [۳۵]

بسته های اوبونتو مبتنی بر بسته های شاخه ناپایدار دبیان است که هر شش ماه یکجا همزمان می شوند. هر دو توزیع از قالب بسته deb deb Debian و ابزارهای مدیریت بسته استفاده می کنند (به عنوان مثال نرم افزار APT و Ubuntu). بسته های Debian و Ubuntu لزوماً باینری با یکدیگر سازگار نیستند ، بنابراین ممکن است بسته ها مجدداً از مبدا مورد استفاده قرار گیرند تا در اوبونتو بازسازی شود. [۳۶] بسیاری از توسعه دهندگان اوبونتو همچنین نگهدارنده بسته های کلیدی در Debian هستند. اوبونتو با فشار آوردن به بازگشت به دبیان با دبیان همکاری می کند ، [۳۷] گرچه انتقاداتی وجود داشته است که این اتفاق اغلب به اندازه کافی رخ نمی دهد. یان مردوک ، بنیانگذار دبیان ، نگرانی خود را در مورد بسته های اوبونتو که بطور بالقوه از دبیان دور می شوند ابراز نگرانی کرده است تا سازگار بماند. [۳۸] قبل از انتشار ، بسته ها از دبیان به طور مداوم وارد می شوند و با تغییرات خاص اوبونتو ادغام می شوند. یک ماه قبل از انتشار ، واردات منجمد می شود ، و بسته بندی کننده ها پس از آن کار می کنند تا از ویژگی های یخ زده به خوبی در کنار هم باشند.

خرید سرور مجازی اوبونتو

اوبونتو در حال حاضر توسط Canonical Ltd. تأمین می شود. در ۸ ژوئیه ۲۰۰۵ ، مارک شاتلورت و کانیونیک از ایجاد بنیاد اوبونتو خبر دادند و ۱۰ میلیون دلار بودجه اولیه را تأمین کردند. هدف این بنیاد اطمینان از پشتیبانی و توسعه برای همه نسخه های آینده اوبونتو است. مارک شاتلورث هدف بنیاد را برای اطمینان از تداوم پروژه اوبونتو توصیف می کند. [۳۹]

در ۱۲ مارس ۲۰۰۹ ، اوبونتو حمایت از توسعه دهنده را برای سیستم عامل های مدیریت ابر شخص ثالث ، مانند برنامه هایی که در آمازون EC2 استفاده می شود ، اعلام کرد. [۴۰]

GNOME 3 رابط کاربری گرافیکی پیش فرض برای اوبونتو دسک تاپ ، [۴۱] [۴۲] در حالی که یونیتی هنوز هم به طور پیش فرض در نسخه های قدیمی ، [۴۳] [۴۴] تا ۱۸.۰۴ LTS است. [۴۵] شاتلورث در ۸ آوریل ۲۰۱۷ نوشت: “ما با هدف ارائه یک میز کار خارق العاده همه GNOME در Ubuntu GNOME سرمایه گذاری خواهیم کرد. ما به تیم اوبونتو گنوم کمک می کنیم ، چیزی متفاوت یا رقابتی را با این تلاش ایجاد نمی کنیم. در حالی که من اشتیاق دارم ایده های طراحی در یونیتی ، و امیدوارم که GNOME اکنون ممکن است برای آنها بازتر باشد ، فکر می کنم ما باید با ارائه GNOME راهی که GNOME می خواهد آن را تحویل دهد ، به رهبری طراحی GNOME احترام بگذاریم. ارتقاء ، ادغام ، امنیت ، عملکرد و تجربه کامل فوق العاده است. “[۴۶] شاتلورث همچنین اشاره کرد که Canonical توسعه را برای تلفن ، تبلت و همگرایی اوبونتو متوقف خواهد کرد. [۴۷]

پردازنده های ۳۲ بیتی i386 تا اوبونتو ۱۸.۰۴ پشتیبانی شده اند ، اما کاربران “اجازه نمی دهند به روز رسانی اوبونتو ۱۸.۱۰ ارتقا یابند زیرا پشتیبانی از آن معماری در حال ارزیابی است”. [۴۸] تصمیم گرفته شد از “نرم افزار میراث” پشتیبانی کند ، یعنی بسته های ۳۲ بیتی i386 را برای اوبونتو ۱۹.۱۰ و ۲۰.۰۴ LTS انتخاب کند. [۴۹]

تبریک مقاله اوبونتو Ubuntu به پایان رسید با آموزش ها و مقالات بعدی ما را همراهی کنید.